Poznaj ekspertów Ogólnopolskiego Forum Stomatologicznego - Ilość ekspertów wciąż rośnie!

Dr hab. n. med. Małgorzata Knaś, prof. PWSIiP

Wykładowca na Wydziale Nauk o Zdrowiu Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Jest czynnym zawodowo farmaceutą, specjalistą farmacji aptecznej. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu chemii kosmetycznej na Politechnice Warszawskiej oraz liczne szkolenia i kursy z zakresu kosmetologii pielęgnacyjnej, upiększającej i wizażu. Od 2002 roku jest nauczycielem akademickim i naukowcem. Pracowała jako asystent i adiunkt na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku w Zakładzie Biochemii Farmaceutycznej i w Samodzielnej Pracowni Kosmetologii, gdzie pełniła obowiązki kierownika oraz jako profesor nadzwyczajny na Wydziale Ochrony Zdrowia Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach. Jest autorką i współautorką prawie 300 prac naukowych. Głównym tematem pracy naukowej jest wpływ czynników wewnętrznych i zewnętrznych na biochemię komórki.


Jacek Bucki

Ukończył Edukację Techniczno Informatyczną na Uniwersytecie Śląskim, na kierunku Materiałoznawstwo. W firmie Meditrans jest odpowiedzialny za wdrażanie nowych technologii ze szczególnym uwzględnieniem komputerowego projektowania oraz wytwarzania. Od dziewięciu lat związany z rynkiem stomatologicznym, prelegent wielu warsztatów z zakresu stomatoligii zachowawczej, protetyki, a obecnie stomatologii cyfrowej. Twórca Akademii CAD/CAM Expertise, mającej na celu dostarczanie szerokiej gamy szkoleń z zakresu stomatologii cyfrowej.Kolumna

Prof. dr hab. n. med. Małgorzata Zadurska

Specjalista w dziedzinie ortodoncji i stomatologii dziecięcej, studia podyplomowe w zakresie Prawa Medycznego, Bioetyki i Socjologii Medycyny na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Kierownik Zakładu Ortodoncji Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, konsultant wojewódzki w dziedzinie ortodoncji, członek Komisji Lekarskiej w dziedzinie ortodoncji z województwa mazowieckiego, redaktor naczelna czasopisma Forum Ortodontyczne. Przynależność do towarzystw naukowych: Polskie Towarzystwo Stomatologiczne,

Polskie Towarzystwo Ortodontyczne, European Orthodontic Society, European Federation of Orthodontic Specialists Association, Polskie Towarzystwo Edukacji Medyczno-Dentystycznej ”SAPIENTIA”. Dorobek naukowy: ponad 170 artykułów w czasopismach polskich i zagranicznych, ponad 160 wystąpień na konferencjach polskich i międzynarodowych, 2 monografie, 38 rozdziałów w książkach. Główne zainteresowania: leczenie dzieci i młodzieży z wrodzonymi brakami zawiązków zębów mlecznych i stałych; leczenie ortodontyczne pacjentów z wrodzonymi wadami rozwojowymi w obrębie twarzowej części czaszki; leczenie nieprawidłowości zębowych dotyczących budowy, położenia i czasu wyrzynania zębów.


Dr n. med. Wiesław Krajewski - absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku, specjalista stomatologii zachowawczej, doktor nauk medycznych, jego szczególne zainteresowania to profilaktyka stomatologiczna, higiena jamy ustnej i edukacja zdrowotna, autor publikacji na ten temat w czasopismach oraz kilku książek, od wielu lat nauczyciel w medycznym studium zawodowym na wydziale asystentek i higienistek stomatologicznych.

Prof. zwycz. dr hab. n.med. Renata Górska

Jest absolwentką I Wydziału Lekarskiego Oddziału Stomatologii Akademii Medycznej w Warszawie. Bezpośrednio po ukończeniu studiów jako stypendystka Fundacji Kościuszkowskiej odbyła roczny, a po roku 2 miesięczny staż naukowy w Sloan Kettering Cancer Center w Nowym Jorku. W 1995r uzyskała II stopień specjalizacji z periodontologii, w 1998r stopień doktora habilitowanego, w 2003r tytuł naukowy profesora nauk medycznych, w 2007r tytuł naukowy profesora zwyczajnego. Od 2008r pełni funkcje Konsultanta Krajowego w dziedzinie periodontologii. W latach 2006-2012 pełniła funkcję Prodziekana ds. Oddziału Stomatologii I Wydziału lekarskiego. Od 2012-2016 roku była Prorektorem ds. Kadr.

Prof. Renata Górska posiada w swoim dorobku 380 prac wydrukowanych w kraju i za granicą, w tym 250 oryginalnych prac badawczych, 80 poglądowych, 50 zagranicznych oraz 136 doniesień zjazdowych opublikowanych w języku polskim i angielskim.  Prace te ukazały się m.in. w Journal of Periodontology, Journal of  Clinical Periodontology i  Clinical Dental Reasech, Clinical Experimental Immunology,  European Journal of Immunology, American Journal Hypertension, Oral Disease, Clinical Oral Investigations, Advances in Clinical Experimental Medicine, Postępy Higieny i Medycyny Doświadczalnej oraz w Kardiologii Polskiej, Yournal of Cardiology,  Czasopiśmie Stomatologicznym, Immunlogii Polskiej, w Polskim Tygodniku Lekarskim, w Przeglądzie Epidemiologicznym, Stomatologii Współczesnej, a także w Dental Medical Problems.   Jest autorem lub współautorem 34 rozdziałów, czterech w książkach pod jej redakcją i 32 w trzech monografiach.

Prof. Renata Górska jest promotorem 18 prac doktorskich i opiekunem 5 prac habilitacyjnych.

W latach 2001-2003 była v-ce Prezesem, a od 2004 roku Prezesem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego Oddziału Warszawskiego.

Prof. Renata Górska   jest członkiem Amerykańskiego Towarzystwa Periodontologicznego (AAP) od roku 1998. Od 2013 roku jest Prezydentem Sekcji Periodontologii Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego (PTP) oraz została wybrana w kadencji 2017/2018 na członka Zarządu Głównego Europejskiej Federacji Periodontologii.

Miejsce pracy:
Warszawski Uniwersytet Medyczny

Zakład Chorób Błony Śluzowej i Przyzębia.
00-246 Warszawa, ul. Miodowa 18
tel: +22 502-20-99, Fax: +22 502 20 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dr.n.med. Jacek Putz

Wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny w Szkole Zdrowia Publicznego w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego .Obecnie po.kier. Zakładu Geriatrii i Gerontologii. Kierownik naukowy i uczestnik licznych kursów i konferencji naukowych , krajowych i zagranicznych. Stypendysta WHO. Wieloletni konsultant wojewódzki w dziedzinach organizacji ochrony zdrowia i zdrowia publicznego, przedstawiciel Ministra Zdrowia w międzynarodowej organizacji ekspertów ds. p.o.z. (NDPHS). Członek założyciel Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce. oraz członek, założyciel Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego. Posiadane specjalizacje: medycyna społeczna , organizacja ochrony zdrowia II stop. Członek Honorowy Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego oraz Członek Honorowy Stowarzyszenia Kolegium Lekarzy Rodzinnych. Wieloletni współpracownik wydawnictwa medycznego Med Tour Press Int. i redakcji czasopism „Żyjmy Dłużej" i „ Stomatologia Współczesna". Za pracę i dorobek naukowo- dydaktyczny wyróżniony odznaczeniami państwowymi, resortowymi, nagrodami Ministra Zdrowia, rektorskimi i Towarzystw Medycznych.

 

Lek. dent. Zbigniew Adamczyk

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, wyróżniony przez Rektora UMP za działalność naukową i społeczną, współautor kilku prac naukowych. Od 2014 r. lekarz dentysta w Poznańskim Centrum Implantologii „Askodent”. Pasjonat endodoncji mikroskopowej i minimalnie inwazyjnej protetyki. W swojej pracy szczególny nacisk kładzie na profilaktykę zdrowia jamy ustnej, estetykę i trwałość swoich prac. Trener i edukator w szwajcarsko-polskim projekcie "Dzieciństwo bez próchnicy". Uczestnik licznych szkoleń krajowych i zagranicznych. Konsultant firmy Dornwell z Warszawy oraz trener firmy Ultradent Products Inc., USA.

Justyna Uman-Ntuk

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku farmacja a także e-marketingu na Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera. Od 6 lat związana z marketingiem medycznym, w szczególności tworzeniem strategii marketingowych, projektowaniem wydarzeń i prowadzeniem social media. Realizowała projekty dla wiodących firm z branży medycznej i farmaceutycznej jak Basuch Health, Roche, Adamed czy Superpharm. Pomysłodawca wiodących konferencji o innowacyjnych technologiach w medycynie: MEDmeetsTECH, Innowacyjny Szpital i Printed Conference. Od 2018 prowadzi agencję marketingową Dental Business która specjalizuje się w rynku stomatologicznym.